Petík Lelek vítězem turnaje v Moravské Třebové
Pavel Severýn, 11.12.2016

V neděli 11.12. se konal v Moravské Třebové turnaj těch nejmenších - minitenistů. Naše město jel reprezentovat Petík Lelek. 12 nadějných minitenistů se rozdělili do dvou skupin po šesti kouscích. Petík byl nalosovaný do skupiny A. Tuto skupinu dokázal s bravurou vyhrát bez ztráty jediného setu a postoupil do vyřazovacích bojů z prvního místa. Ve čtvrtfinále na něj čekala Charlotka Crhová, kterou Petík porazil 10:6 10:1 a postoupil mezi nejlepší čtyři. To byl náš cíl, pač za první čtyři místa se rozdávaly i pohárky, který jsme chtěli jeden dovést i do Hlinska. To v tuto chvíli již bylo jasné ;)
V semifinále na nás nastoupila hráčka z nedaleké Poličky Anežka Zahradníčková. Hráči předváděli velmi pohledný tenis na jehož konci jako vítěz vzešel, po výsledku 10:6 10:6, opět náš Petík. Juchů - finále je tu. Z opačné strany pavouka do finále postoupil vítěz skupiny B Davídek Gerišer. Zápas opět velmi pohledný, oba hráči doslova lítali po kurtu a předháněli se kdo toho víc naběhá:) Po většině výměn zazníval uznalý potlesk z řad diváků jak oba borci bojovali. Petík byl opět o trochu lepším hráčem na kurtu a vítězí v tomto finále (10:5 10:4) a stává se vítězem turnaje. Voláme mamce, která dává doma chladit rychlý špunty do ledničky a můžeme radostni vyrazit domů ;)